Türkiye Doktorları - Doktor Rehberi - 40.000 Doktor I Doktor Ara I Doktor Bul


Beyaz Diş PDF Yazdır e-Posta

Günümüzde dişlerimizdeki şekil ve renk bozuklukları birçoğumuzda psikolojik rahatsızlıklara kadar varan problemlere sebep olabilir. Hepimiz için dişlerimizin görünümünü önemlidir, Renklenmiş dişlerin beyazlatılmasına bleaching denir, Bleaching yöntemiyle, bembeyaz dişlere sahip olmak artık imkansız değil. Amerika da bu beyaz gülüşe " Hollywood Smile " denilmektedir.    
   
Dişteki renklenmelerin nedenleri nedir?

 
Dişteki renklenme sebepleri çok farklıdır.
 
En yaygın olarak:

    * Kalıtsal etkenler.
    * Sigara
    * Çocuklukta kullanılan bazı antibiyotikler
    * Fazla florid kullanımı
    * Çarpma, incinme
    * Çay, kola ve kahve fazla tüketimi
    * Yaşın ilerlemesi
    * Eski kuron köprü uygulamaları

      Sebep olarak sayılabilirler.

Beyazlatma (bleaching) işlemi nasıl yapılır?

 
İki farklı diş beyazlatma tekniği var;
 

    * Klinikte uygulanan ''ofis bleaching'',
    * Hastanın evde kendisinin uyguladığı ''home bleaching'' yöntemi.

Klinikte yapılan beyazlatma yöntemi ise dişin durumuna göre iki, üç ya da dört seansta gerçekleştiriliyor. Ağartıcı ilaç bu işlem hakkında deneyimi olan bir hekim tarafından diş üzerine yerleştirilir. İlgili dişin üzerine beyaz renkli ışık kaynağı belli bir süre tutulur. İşlem bittiğinde sonuç hemen gözlenir. 3-4 seans yeterlidir.
 
Evde gerçekleştirilen beyazlatma yöntemi için hastaya ağız yapısına uygun şeffaf bir kalıp hazırlanıyor. Kalıbın içine koymak için özel bir jel mevcut. Evde hasta tarafından yapılan uygulamanın en iyi tarafı gece uykuda iken jel içeren kaşığın ağza takılarak gerçekleştirilmesidir. Günde ortalama 6–7 saat ağızda kalması gereken jel dolu kaşığın uykuda takılması günlük hayatında olumsuz etkilenmesini önler.On veya on beş gün kullanıldıktan sonra istenen beyazlığa ulaşılabilir.

 

Menü


Son Eklenenler

Özge Sezen Özge Sezen
 İSTANBUL
Remzi Gülsoy Remzi Gülsoy
 MANİSA
Ali Korkmaz
 İSTANBUL
Ünal Yılan Ünal Yılan
 BURSA
Nihal Borataç Nihal Borataç
 İSTANBUL
Dilek Öcal Dilek Öcal
 İSTANBUL
Ömer Yoldaş Ömer Yoldaş
 İZMİR
Levent Renda Levent Renda
 ANTALYA
Kemal Uğurlu Kemal Uğurlu
 İSTANBUL

Doktor Ara


Ara :Kategori Seç

Firma Ara

Bu site doktor arayanlar, hastalar, öğrenciler ve konuya ilgi duyanlar için kurulmuş olup tamamıyla bilgilendirmeye yöneliktir. Sitede kullanılan her bilgi, aynı amaçlar doğrultusunda, kaynak gösterilmek şartıyla kullanılabilir veya kopyalanabilir. Sitede yer alan bilgiler profesyonel tıbbi tanı ve tedavinin yerini tutmaz. Sitede yer alan doktor bilgilerinde değişiklik olmuş olabilir. Lütfen değişiklikleri bildiriniz. Siteye kullanıcı olarak üye olanlar bilgilerini güncelleyebilirler. Sitede yayınlanan bilgilerin içeriğinden site yönetimi sorumlu değildir
UYARI