Türkiye Doktorları - Doktor Rehberi - 40.000 Doktor I Doktor Ara I Doktor Bul


Lasık PDF Yazdır e-Posta

 

LASIK
Bugüne kadar dünyayı daha NET GÖRMEK için esiri olduğunuz gözlük ve kontakt lenslerden ömür boyu kurtulmanız mümkün. Nasıl mı?

Ağrısız, acısız birkaç dakikalık Excimer Laser tedavisiyle. Bu sayede gözlük takmayı gerektiren korneadaki şekil bozukluğu ortadan kalktığından, kişi gözlük veya lens kullanmadan net bir görüş elde eder.

EXCIMER LASER NEDİR?
Excimer Laser, ArF gazı kullanarak 193 nm dalga boyunda ultraviole ışık üreten ve korneada yapılması gereken düzeltmeye göre ışını kontrol eden, içinde çok gelişmiş bir bilgisayar bulunan lazer cihazıdır.

LASIK, Excimer Laser tedavisinde uygulanan yöntemin ismidir.

LASIK OPERASYONU ile Excimer Laser Cihazı aracılığı ile miyop-hipermetrop-astigmat gibi korneanin KIRMA KUSURLARI düzeltilerek net görme sağlanır.

LASIK OPERASYONUNDA, eski bir yöntem olan PRK da olduğu gibi kornenın en dış tabakası traşlanmayıp; önce şemada görüldüğü gibi korneada 0.16 mm kalınlığında bir kapak kaldırılır, daha sonra kornea ışınlanarak kırma kusuru düzeltilir ve kaldırılan kapak herhangi bir dikiş veya başka bir müdahale olmaksızın kapatılır.

Hasta OPERASYON esnasında acı duymaz.
LASIK görme kusurlarının tedavisinde güvenilir bir yöntem olarak tıp dünyasındaki yerini almış ve 1980'li yıllardan bu yana milyonlarca kişi tedavi olarak, sosyal, mesleki ve sportif alanlarda gözlük ve kontakt lens kullanımına bağlı yaşamış oldukları kısıtlamalardan kurtulmuştur.

LASIK, kimlere uygulanabilir?
-14 dioptriye kadar miyoplar
-5 dioptriye kadar astigmatlar
+8 dioptriye kadar hipermetroplar lazerle tedavi edilebilmektedir.
18 yaşından büyük kişiler.
Yapılacak ön muayene ve tetkikler neticesinde göz yapısı ameliyata uygun bulunan kişiler.

LASIK ameliyatı olmak üzere başvuran her hasta öncelikle detaylı bir göz muayenesinden geçirilmelidir. Bu muayenede amaç kisinin tedavi edilmesi gereken derecelerini saptamanın yanı sıra gözünde başka rahatsızlıkları olup olmadığını belirlemek açısından son derece önemlidir.

LASIK, kimlere uygulanmaz?
Keratokonus hastaları
Kornea dokusu kalınlığı yeterli olmayanlar
Hamile hanımlar
Romatizmal hastalığı olanlar
Diyabetten dolayı göz içi kanaması olanlar lazer ameliyatı olamazlar. 

 

Menü


Son Eklenenler

Ömer Bayar Ömer Bayar
 ANKARA
Habib Bostan Habib Bostan
 İSTANBUL
Gülsemin Koçak
 İSTANBUL
Nurten Boyraz Nurten Boyraz
 ANKARA
Önder Koç Önder Koç
 ANKARA

Doktor Ara


Ara :Kategori Seç

Firma Ara

Bu site doktor arayanlar, hastalar, öğrenciler ve konuya ilgi duyanlar için kurulmuş olup tamamıyla bilgilendirmeye yöneliktir. Sitede kullanılan her bilgi, aynı amaçlar doğrultusunda, kaynak gösterilmek şartıyla kullanılabilir veya kopyalanabilir. Sitede yer alan bilgiler profesyonel tıbbi tanı ve tedavinin yerini tutmaz. Sitede yer alan doktor bilgilerinde değişiklik olmuş olabilir. Lütfen değişiklikleri bildiriniz. Siteye kullanıcı olarak üye olanlar bilgilerini güncelleyebilirler. Sitede yayınlanan bilgilerin içeriğinden site yönetimi sorumlu değildir
UYARI